تهران
021-91009290
تهران
021-91009290

5 نشانه در کودکان شما که خبر از اختلات خواب می دهد

در برخی از اوقات کودکان دچار اختلال در خواب می شوند و شما باید برخی از اختلالات خواب در کودک خودتان را حتما جدی بگیرید به دلیل اینکه جدی هستند.

1. خواب روزانه بیش از حد خواب در کودکان و بزرگسالان منجر به خواب آلودگی روزانه می شود. خیلی معمول نیست که بچه ها بیش از اندازه احساس خستگی کنند. با این حال، اگر خواب آلودگی روزانه آن ها نسبتا منظم است، به خوبی می تواند با اختلال خواب مرتبط باشد، حتی اگر به نظر برسد که در طول شب به اندازه کافی خوابیده باشند. اگر کودک تان در طول روز احساس خواب آلودگی کند، در سنینی که بیشتر بچه ها چرت نمی زنند در بیدار شدن صبح مشکل دارند، یا فقط کمبود انرژی در طول روز داشته باشند

2.ترس های شبانه از علائم اختلال خواب است

ترس ها از کابوس شبانه تشخیص داده می شوند که کودک هرگز به طور کامل از خواب بیدار نمی شود. از آنجا که کودک به ندرت در طول یک رویداد ترسناک شبانه بیدار می شود، به اندازه کابوس برای آن ها ترسناک نیست، اما ممکن است برای شهادت والدین بسیار ترسناک باشد. اغلب در طول یک شب وحشتناک، کودک در بستر می نشیند و جیغ می کشد یا گریه می کند. علایم فیزیکی دیگر می تواند وجود داشته باشد از جمله:تعریق، تنفس سریع، افزایش ضربان قلب، گشاد شدن چشم ها (اگرچه کودک خواب است)و فشارماهیچه ها . گاهی اوقات وحشت شبانه در کم تر از 5 دقیقه کودک را به ندرت از خواب بیدار می کند. بهتر است والدین کودک را بیدار نکنند چون ممکن است برای آن ها بسیار ترسناک باشد.

3. خواب گردی از علائم اختلال خواب می باشد

خواب گردی در کودکان بسیار رایج است . خواب گردی وقتی رخ می دهد که کودک در وسط شب رختخواب را ترک می کند در حالی که هنوز خواب است. چشمانشان ممکن است باز باشد و ممکن است در حین راه رفتن، کلماتی نامفهوم را زیر لب زمزمه کنند. خواب گردی می تواند بین 5 تا 15 دقیقه یا بیشتر طول بکشد. بیشتر کودکانی که خواب گردی دارند تا نوجوانی همین طور هستند. خواب گردی می تواند خطرناک باشد، به خصوص اگر کودک از پله ها پایین رود ، یا خانه را ترک کند سعی کنید محیط را تا جایی که ممکن است ایمن کنید تا از آسیب جلوگیری کنید. همچنین توصیه نمی شود که در طی خواب گردی کودک را بیدار کنید زیرا موجب ترس و سردرگمی در کودک می شود.

4.شب ادراری از علائم اختلال خواب در کودکان

شب ادراری در اغلب کودکان غیر معمول نیست و به خودی خود دلیل نگرانی نیست. شب ادراری به عنوان اختلال خواب در نظر گرفته نمی شود مگر این که کودک بزرگ تر از پنج سال باشد و حداقل 2 بار در هفته به طور منظم شب ادراری داشته باشد. شب ادراری می تواند ناشی از سابقه خانوادگی ، عقب ماندگی رشد، کنترل پایین مثانه، و پریشانی عاطفی باشد. با این حال، اگر کودک اغلب این تخت را خیس می کند و همچنین خواب آلودگی روزانه را تجربه می کند، می تواند نشانه گرفتگی تنفس بازدارنده باشد.

5. مشکل خواب

اگر کودک تان اغلب در خوابیدن مشکل دارند و یا از اینکه خیلی زودتر از معمول بیدارمی شود شکایت کند، ممکن است نشانه ای از بی خوابی باشد. بی خوابی در کودکان می تواند از عوامل مختلفی از جمله استرس، درد و یا اختلالات ذهنی ناشی شود. استرس می تواند ناشی از مشکلات مربوط به مدرسه ، مسائل اجتماعی، مسائل خانوادگی و یا تغییر در الگوهای زندگی عادی آن ها مانند رفتن به یک شهر جدید باشد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *