تهران
021-91009290
تهران
021-91009290

3 ویژگی مهم نرم افزار حضور و غیاب مدرسه

استفاده از نرم افزار حضور و غیاب مدرسه به عنوان یک راهکار جدید جهت تشویق دانش آموزان به رفت و آمد منظم و حضور به موقع در مدارس، مورد توجه مدیران مدارس قرار گرفته است. تکنولوژی حضور و غیاب بصورت سخت افزاری و نرم افزاری موجود است.

دستگاه حضور وغیاب

به این صورت که دستگاه حضور و غیاب در مدرسه نصب می شود و با اثر انگشت یا کارت های مخصوصی که به ازای هر دانش آموز صادر می شود، اطلاعات آنها را ثبت می کند اما موارد زیر از معایب دستگاه حضور و غیاب است:

  • صف های طولانی
  • اتلاف زمان
  • امکان خرابی دستگاه
  • به همراه نداشتن کارت

نرم افزار حضور و غیاب

به دلیل معایب دستگاه حضور و غیاب توجه مدیران معطوف به نرم افزار حضور و غیاب درمدرسه هوشمند شده است، نرم افزار حضور و غیاب روی گوشی همراه معلم نصب می شود و هدف آن حذف یا به حداقل رساندن استفاده از دفتر حضور غیاب معلم است. اکثر ما دفتر حضور و غیاب معلمان را از دوران مدرسه به خاطر داریم، اینکه با شروع هر کلاس معلم دفتر را باز می کرد و روبه روی نام هر کدام از دانش آموزان تیک غیبت یا تاخیر را می گذاشت که روندی دشوار و همراه با خطا بود ، یکی از مهمترین ویژگی های نرم افزار حضور و غیاب مدرسه ساده بودن روند کار آن برای معلم و حذف دفتر کلاسی است ، نرم افزاری که ویژگی های زیر لازمه ی مفید و کارآمد بودن آن محسوب می شود

1_ سادگی کار با نرم افزار

هدف نرم افزارهای حضور و غیاب، سرعت و سادگی انجام روند ثبت اطلاعات است. از ویژگی های اصلی این نرم افزار دسترسی و سرعت بالای ثبت اطلاعات می باشد، با باز کردن این نرم افزار و با انتخاب هر کلاس، لیست دانش آموزان کلاس مشاهده می شود، در همان صفحه تیک غیبت یا تاخیر هر دانش آموز با لمس دکمه زده شود و معلم مجبور نباشد که برای ثبت حضور و غیاب هر کدام از دانش آموزان داخل پروفایل آنها برود، اطلاعات او را ثبت کند و دوباره برگردد به صفحه لیست دانش آموزان و برای دانش آموز دیگر همین روند را طی کند. نرم افزار حضور و غیاب مدرسه معمولا به عنوان یک افزار مدرسه ارائه می شود.

2_مدیریت اطلاعات و گزارش گیری

3_ اطلاع رسانی به والدین

ثبت حضور و غیاب و بلافاصله اطلاع والدین ازغیبت و تاخیر فرزندشان یکی دیگر از ویژگی های مهم نرم افزاراست. نظارت و کنترل رفت و آمد بچه ها، مخصوصا دانش آموزان دبستانی و اطمینان از حضور آنها در مدرسه موجب رفع نگرانی آنها می شود و با تاکید والدین بر حضور دانش آموزان در کلاس عملکرد تحصیلی شان آنها بالا می رود. نحوه ی اطلاع رسانی غیبت یا تاخیر دانش آموز به والدین از طریق ارسال نوتیفیکشین به برنامه ی نصب شده در گوشی همراه، از جزئیات غیبت فرزندش با خبر می شود و می تواند با ارسال یادداشت از قسمت پیامها و دفتر روزنگار به معلم توضیحات دلیل غیبت دانش آموز را ارسال کند و معلم با دریافت یادداشت ولی در مورد موجه یا ناموجه بودن غیبت تصمیم می گیرد و از طریق این نرم افزار غیبت او را موجه می کند.
اگر شما هم صاحب مدرسه باشید، می توانید از نرم افزار نابو به عنوان نرم افزاری هوشمند برای مدیریت مدرسه خود انتخاب کنید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

wpChatIcon
wpChatIcon