تهران
021-91009290
تهران
021-91009290

مزیت استفاده از تکنولوژی و نرم افزار مدرسه در مدارس هوشمند

مزیت استفاده از تکنولوژی در مدارس

علاقه داشن آموزان در استفاده از تکنولوژی های گوناگون امری غیر قابل انگار می باشد. این ویژگی فرصت ها و موقعیت های جذابی مدارس و معلمین فراهمی می آورد تا با استفاده از تکنولوژی های گوناگون مانندنرم افزارمدرسه هوشمند اثر گذاری خود را بیشتر و کسب علم را برای دانش آموزان جذاب و مفرح تر نمایند. در زیر برخی از مزیت های کلیدی استفاده از تکنولوژی در مدارس را بیان می کنیم.

  • بهبود مشارکت در کلاس

زمانیکه تکنولوژی با دروس ترکیب می شود، دانش آموزان علاقه بیشتری به مطالب آموزشی از خود نشان می دهند. تکنولوژی آموزش مطالب را جذابتر و مفرح تر می کند. به عنوان مثال می توان از طریق نرم افزارمدرسه هوشمند،سفرهای مجازی و یا سایر آموزشی آنلاین به جذابیت آموزش بیفزاییم. آنچه واضح می باشد تکنولوژی نسبت به رویه های آموزش سنتی به نحوی آسانتر می تواند دانش آموزان را مجاب به مشارکت کند.

  • بهبود مانگداری دانش فراگرفته شده

دانش آموزی که درس برایش جذاب باشد و با علاقه در کلاس درس مشارکت داشته باشد، مواردی که آموخته است را راحتر به خاطر می سپارد. ابزارهای گوناگونی وجود دارد که کمک به خاطر سپردن مطالب در دانش آموزان می کند. یکی از این موارد می تواند محتواهای آموزشی باشد که درنرم افزارمدرسه در اختیار دانش آموزان گذاشته می شود

  • بهبود یادگیری فردی

هر دانش آموز با دانش آموز دیگر توانایی درک مطلب متفاوت دارد و یک موضوع را 2 دانش آموز به نحوی یکسان درک نمی کنند. این موضوع ناشی از قوه ادراک افراد و روش یادگیری دانش آموز است. تکنولوژی این فرصت را فراهم می کند تا هر دانش آموز بنا به نیاز خود از بستر آموزشی استفاده کند. به عنوان مثال هر دانش آموز می تواند مطالب را با سرعت مد نظر خود مطالعه کند و یا مطالبی را که قبلا آموخته را رد کند. بعلاوه دسترسی به منابع آموزشی آنلاین نیز در رفع نیاز های آموزشی بسیار کاربردی می باشد. معلمین می توانند با استفاده از نرم افزار مدرسه خود به راحتی دانش آموزان را رصد و از طرفی دانش آموزان بانرم افزار مدرسه اختصاصی خود مطالبی را که معلمین برایشان ارائه کرده اند را مطالعه کنند.

  • تقویت همکاری در دانش آموزان

دانش آموزان با فعالیت در پروژه های آنلاین آموزشی می تواند توان تعامل پذیری و همکاری خود را بهبود بخشد. با وجود تکنولوژی دانش آموزان می توانند قوه همکاری خود را همکاری با همکلاسی ها، هم مدرسه ای ها و سایر مدارس در نقاط مختلف دنیا بهبود دهند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

wpChatIcon
wpChatIcon