تهران
021-91009290
تهران
021-91009290

مزایای نرم افزار مدیریت مدرسه برای مدارس

در دنیای دیجیتال هر سازمان می خواهد از یک نرم افزار استفاده کند تا تجارت آنها را ارتقاء دهد و شکوفا کند، مدارس هم از این قاعده مستثنی نیستند! مدارس نقش بسیار بزرگی در رشد یک ملت دارند، بنابراین باید به بهترین شکل اداره شوند و گسترش پیدا کنند. در این رابطه مدارس از نرم افزارهای مدیریت مدرسه استفاده می کنند و خودشان را با آنها تطبیق می دهند که وب بیس هستند و به هموار کردن عملیات جاری مدارس با بالاترین سرعت کمک می کنند.

نرم افزار مدیریت مدرسه، نیازها و درخواست های مدارس یا هر موسسه تحصیلی را طبقه بندی می کنند. هر فردی که اطلاعات خوبی در رابطه با کامپیوتر دارد می تواند به راحتی این نرم افزار را اجرا کند و به سرعت در کارش پیشرفت کند. امروزه نرم افزارهای مدیریت مدرسه در موبایل ها هم قابل استفاده هستند زیرا توسعه نسخه های قابل استفاده آن ها برای موبایل و تکنولوژی آن در حال پیشرفت است. نرم افزار مدیریت مدرسه یک نرم افزار همه کاره است که وظایف مدیریتی مدارس را اداره می کند و برای دانشگاه ها نیز مناسب است. یکی از دلایلی که مدارس تلاش می کنند تا با نرم افزارهای مدیریت مدرسه هماهنگ شوند این است که این نرم افزار به

نرم افزار مدیریت مدرسه به مدارس کمک می کند تا به یک برند تبدیل شوند.

مزایای نرم افزار مدیریت مدرسه 
در ادامه تعدادی از مزایای بیشماری را که سیستم های نرم افزار مدرسه و نرم افزار آموزشگاه برای یک موسسه آموزشی دارند را در چند دسته شمرده می شوند.

مزایای عمومی نرم افزار مدیریت مدرسه
مزایای نرم افزار مدیریت مدرسه برای مدیریت
مزایای نرم افزار مدیریت مدرسه برای اولیا
مزایای نرم افزار مدیریت مدرسه برای معلم ها
مزایای نرم افزار مدیریت مدرسه برای دانش آموزان


مزایای عمومی نرم افزار مدیریت مدرسه


با سیستم مدیریت مدرسه،مدارس می تواند مزایای زیر را به طور عمومی برای مدرسه، دانشگاه یا آموزشگاه شما به ارمغان بیاورد:

_ یک نرم افزار برای مدیریت تمام اطلاعات مرتبط با مدرسه از هر نقطه در مدرسه
_ کاربری راحت نرم افزار مدرسه 
_ نرم افزاری قابل اعتماد و مطمئن
_ هزینه کم
_ اتوماسیون کامل عملیات
_ آزاد کردن زمان بیشتر برای تمرکز بر وظایف استراتژیک
_ تصمیم گیری بهتر برای مدیریت
_ مدیریت چندگانه
_ قابل برنامه ریزی و پشتیبانی از چندین ماژول
_ والدین از طریق اینترنت به تمام اطلاعات دسترسی پیدا می کنند


مزایای نرم افزار مدیریت مدرسه برای مدیریت

با استفاده از نرم افزار مدیریت مدرسه نابو، مدیریت هوشمند مدرسه و حفظ و به روز رسانی جنبه های مختلف موسسه آسان می شود. سیستم مدیریت مدرسه برای کارکنان مدرسه مزایای متعددی دارد که برخی از آن ها به شرح زیر هستند:

کاهش حضورهای غیرضروری والدین در مدرسه 
کمک به افزایش کارایی عملکرد مدیر در تصمیم گیری ها
پاسخگویی به انتظارات ذینفعان مدارس هوشمند 
نظارت، بررسی و تجزیه و تحلیل عملکرد کادر آموزشی و اداری 
امکان قضاوت عادلانه در خصوص عملکرد کادر آموزشی و اداری
امکان جذب دانش آموزان بیشتر با ارائه ی خدمات متمایز و بروز 
پشتیبانی و مشارکت والدین و گروه های ذینفع در فرایند یادگیری دانش آموزان 
کاهش هزینه های های طراحی انواع نمودارها و گزارشات با استفاده از امکانات این نرم افزار
ایجاد محیطی مناسب جهت ارزیابی مستمر و متناسب با استعداد و پیشرفت دانش آموزان 
همراه نمودن کادر آموزشی مدارس با روندهای نوین آموزشی، مبتنی بر نیازمندی های مدارس هوشمند 
شــاخص و برنــد شــدن مدرســه، بــا توجــه بــه خلاقیــت مدیــر در اســتفاده از فناوری هــای نویــن در آمــوزش و مدیریــت مدرسه

آنها کمک کند تا به یک برند تجاری تبدیل شوند و پیشرفت کنند.

۶ راهکار که نرم افزار مدیریت مدرسه را برای مدارس مناسب و حتی به یک الزام تبدیل کرده است:


۱- این نرم افزار ارزیابی را در هر مکان و هر زمان ممکن می سازد:


با کمک نرم افزار مدیریت مدرسه دانش آموزان، مدیریت مدرسه و والدین قادر به مشاهده اطلاعات خاصی مانند پذیرش، حضور، تکالیف و همچنین یادداشت های مدرسه، جدول زمانی و غیره می باشند . به تمامی این اطلاعات می توان در هر زمان و در هر نقطه دسترسی داشت. روزهایی که پدر و مادرها مجبور بودند دفتر رابط روزانه هر بچه را چک کنند ،گذشته است.


۲- پذیرش آنلاین:


در هنگام پذیرش شاگردان، مدارس وقت زیادی صرف پرم کردن فرم ها و مرتب کردن آنها، یافتن فیلدهای خالی، وارد کردن اطلاعات درون فرم ها به درون پایگاه داده مدرسه و غیره می کنند نرم افزار مدیریت مدرسه کمک می کند تا تمامی این مراحل به صورت آنلاین طی شود و نیازی به کاغذ بازی و انجام مراحل به صورت دستی نیست.


۳- دریافت هزینه ها از طریق ابزار آنلاین آسان می شود:


در روزهای گذشته، والدین برای پرداختن هزینه های تحصیلی فرزندان خود در یک صف طولانی می ایستادند .نرم افزار مدیریت مدرسه نیز این کار را بسیار آسان و ساده انجام می دهد. تمام پروسه ی محاسبه و دریافت هزینه ها از طریق نرم افزار مدیریت مدرسه هم برای والدین و هم برای کارمندان مدرسه ساده می شود. از طریق نرم افزار مدیریت مدرسه، والدین فقط باید وارد سیستم شوند و به صورت آنلاین هزینه ها را در کوتاهترین مدت پرداخت کنند.


۴- ساختن جدول زمانی بسیار آسان است:


نرم افزار مدیریت مدرسه جداول زمانی را در کوتاهترین مدت و بسیار آسان به وجود می آورد و این جداول از طریق اولویت ها شخصی سازی می شود. دانش آموزان می توانند تغییرات به وجود آمده در مورد برنامه کلاسهای خود را در زمان مناسب به صورت روزانه و یا به صورت هفتگی به راحتی چک کنند. آنها می توانند فاصله ی زمانی بین کلاسها را با توجه به برنامه مشاهده کنند و کلاسهای مورد نظر خود را به گونه ای انتخاب کنند که دچار تداخل ساعت نشوند یا کلاسهایی انتخاب کنند که فاصله زمانی مناسب بین ۲ کلاس داشته باشند.

۵- از طریق نرم افزار مدیریت مدرسه می توان تکالیف و نمرات را به صورت آنلاین اختصاص داد:

از طریق نرم افزار مدیریت مدرسه، معلم ها می توانند برنامه روزانه را درپورتال دانش آموزان آپلود کنند وپیام هایی جهت یادآوری برای دانش آموزان و والدین بفرستند. از این طریق دانش آموزان به راحتی تکالیف خود را به صورت آنلاین ارائه می دهند و معلمان قادرند تا به این تکالیف دسترسی مستقیم داشته باشند و نمره اختصاص دهند.


۶- انجمن گفتگو و نمودارها:

انجمن گفتگو به تکمیل فرایند آموزش از طریق نرم افزار مدیریت مدرسه کمک می کند و محیط سالمی به وجود می آورد تا مسئولین مدرسه و والدین در رابطه با سیستم آموزشی با هم صحبت کنند و آن را بهبود ببخشند. بنابراین می توان گفت که در دنیای دیجیتال، نرم افزار مدیریت مدرسه می تواند کل عملیات مدرسه را تغییر دهد و می تواند منجر به رشد و توسعه مدارس شود که به نوبه ی خود به رشد کشور کمک می کند

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *