تهران
021-91009290
تهران
021-91009290

عوارض و مضرات بازی رایانه ای برای سلامت کودکان شما

1-چاقی:

بی تحرکی عامل اصلی چاقی است و بازی های کامپیوتری بی تحرکی کامل است.

2-پرخاشگری ازعوارض بازی های رایانه ای:

بازی های خشن کودکان شما را بدون دانستن خودتان خشن بار می آورد و آن ها را اینگونه تربیت می کند پس اجازه ندهید تکنولوژی کودکان دلبندتان را تربیت کند آنهم آنجور که خودش می خواهد.

3-خستگی از آموزش و ترک تحصیل:

این یک نتیجه بعد از تحقیقات در سال 2010 است که کودکان معتاد تکنولوژی زودتر ترک تحصیل می کنند

4-عوارض جسمی و حرکتی بازی های رایانه ای برای کودکان

مشکلات استخوانی عضلانی ازعوارض بازی های رایانه ای

اولین و رایج ترین عوارض بازی های یارانه ای برای کودکان مشکلات استخوانی عضلانی است مثل درد دست، درد گردن و کمردرد. مشکلات مربوط به انگشت شست در کودکان که شامل بی حسی و زدن تاول به دلیل استفاده زیاد از کنترل پلی استیشن و گوشی موبایل و تبلت بود، گزارش شده است.

بازی رایانه ای چه عوارض و بیماری هایی را منجر می شود؟

5-مشکلات چشمی ازعوارض بازی های رایانه ای

مشکلی که نیاز به تشخیص هیچ پزشکی ندارد و به وضوح والدین آن را در ک.دکان خود می بینند ؛ حتما شما هم دیده اید کودکانی که علاقه شدید به بازی های رایانه ای دارند وضعیت چشمانشان طبیعی نیست چرا که نگاه کردن بیش از حد صفحه ی نمایشگر می تواند باعث فشار به چشم شود. گفتنی است بازی و خیره شدن طولانی مدت به صفحه بازی های کامپیوتری و ویدئویی می تواند منجر به سردرد، سرگیجه و استفراغ به علت تمرکز بر صفحه ی نمایشگر شود.

6-بهداشت فردی ضعیف

کودکانی که علاقه مند به بازی های کامپیوتری هستند کلا اهمیت زیادی به بهداشت شخصی خود نمی دهند و استحمام، مسواک زدن، شستن صورت و شانه زدن مو را پشت گوش می اندازند.

7-اختلالات خواب و غذا خوردن از عوارض بازی رایانه ای

اصطلاح اختلال خواب شامل چند نوع مشکل است از جمله بی خوابی، حمله ی خواب ، آپنه ی خواب، میوکلونوس شبانه و نابهنجاری خواب مثل کابوس های شبانه، راه رفتن در خواب، صحبت کردن و بختک). اختلالات خواب به علت تحریک بیش از حد مغز ایجاد می شوند. کسانی که بیش از حد به بازی های ویدئویی فکر می کنند، نمی توانند به راحتی در شب بخوابند.

همچنین کودکان علاقه مند به این بازی ها زمان کافی برای غذاخوردن در نظر نمی گیرند و به جای خوردن غذای سالم، به طور سریع و ناسالم غذا می خورند ؛ البته گاها غذا هم نمی خورند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

wpChatIcon
wpChatIcon