تهران
021-91009290
تهران
021-91009290

رازهای داشتن کودک فهمیده و آرام

اگر از مهارت های تربیتی مثل الگو بودن، آگاهی دادن، تشویق، گفتگو، حمایت به جا، تعیین چارچوب و پایبند بودن به آن استفاده کنید و یاد بگیرید خشم تان را به شکلی سالم تخلیه نمایید به خواسته ها و اهداف تان می رسید.کودک فهمیده

کودک فهمیده

داشتن یک کودک فهمیده، مودب و آرام آرزوی هر پدر و مادری است، اگر می خواهید به این آرزو برسید این سه راهکار را حتما رعایت کنید.

تشویق کنید همیشه جریمه کارگر نیست. تشویق نیز می تواند بسیار موثر باشد، بخصوص هنگامی که کودک برخلاف عادات قبلی، برای نخستین بار به حرف شما گوش می کند و آنچه را خواسته اید انجام می دهد. هرگاه متوجه حرف شنوی فرزندتان شدید، او را تشویق کنید و به او بگویید از این کارش متشکرید. پدر مهربان سعی کنید با خانواده غذا بخورید مسلما زندگی پرمشغله ای داریم. گاهی خیلی راحت بی خیال سفره می شویم و حتی جداجدا غذا می خوریم. سعی کنید خانواده را دور هم جمع کنید و غذا را سر سفره با هم تقسیم کنید. لطفا تلویزیون را هم خاموش نگه دارید. هیج موقعیتی برای درک و شناخت متقابل شما و بچه های تان بهتر از زمان صرف غذا نیست. کودک درمانده تربیت نکنید جملاتی مانند ” همیشه کارت خرابکاریه” “هیچ وقت حرفمو گوش نمیدی” ” یکبار ازت یه کاری خواستما ببین چکار کردی” به کودکان در مانده بودن را میاموزد. از کلمات “هیچ وقت” یا “همیشه” برای نشان دادن بدی کار کودک استفاده نکنید. فرزندتان روزانه صدها کار درست و چند کار اشتباه انجام میدهد درست شبیه شما و بقیه انسانها. غلو نکنید فرزندتان باور میکند که همیشه بد است و هیچ وقت خوب نیست و کم کم درمانده خواهد شد.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

wpChatIcon
wpChatIcon