تهران
021-91009290
تهران
021-91009290

به چند دلیل موبایل را به فرزندتان ندهید؟

متاسفانه برخی از والدین برای اینکه بچه شان را از سر خود باز کنند و او را ساکت نگه دارند، تلفن همراه را به دست او می دهند تا با آن سرگرم شود.

1- مشکل چاقی بچه ها شوخی نیست

نتایج پژوهش های متعدد نشان می دهد که استفاده از تلفن همراه باعث بروز چاقی در برخی از بزرگسالان و بخصوص بچه ها می شود.

این روزها گوشی های همراه حتی تا سر سفره و میز غذا نیز آمده است. خیلی از بچه ها سر میز غذا نیز با موبایل مشغول هستند و در حین غذا خوردن با آن بازی می کنند. این کار باعث آسیب جدی به رفتارها و عادت های غذایی می شود، به خاطر اینکه آنها وقت کافی برای جویدن مواد غذایی نمی گذارند و هیچ تمرکزی روی رفتار خود ندارند.این مشکل را به بی تحرکی و یکجا نشستن آنها و بازی با تلفن اضافه کنید. خواهید دید که استفاده زیاد از تلفن همراه به تناسب اندام و وزن متعادل بچه ها رحم نمی کند.باید بدانید که طبق آمارهای جهانی کودکانی که زیاد با تلفن همراه بازی می کنند دچار چاقی هستند.

2- بچه ها در معرض امواج خطرناک اند

بدانید و آگاه باشید که تلفن های همراه دارای امواج خطرناکی هستند که سرطان زا است.

مغز نوزادان و کودکان کم سن و سال امواج بیشتری جذب می کند. دیواره های استخوانی مغز کودکان نازک تر و حساس تر از بزرگترهاست. به همین دلیل نیز آسیب بیشتری می بینند.

1-در نتیجه توصیه می کنیم تا حدامکان بچه ها را از تلفن همراه دور کنید. زمانی که با آنها مشغول بازی هستید، موبایل به همراه نداشته باشید.

2-برای دور کردن خود و فرزندان تان از آسیب امواج، به توصیه های زیر عمل کنید:

3- شب ها و موقع خواب گوشی تلفن همراه را زیر بالشت یا روی میز پاتختی قرار ندهید. بهترین کار این است که شبها گوشی تان را خاموش کنید.

4-تا حد امکان گوشی را داخل جیب تان نگذارید.

5-لفن همراه یا مودم ها را داخل اتاق نوزاد و کودک قرار ندهید.

6- اگر نمی توانید در برابر اصرار فرزندانتان برای استفاده از تبلت یا موبایل و غیره مقاومت کنید، برای آنها ساعتی خاص مشخص کرده و محدودیت ایجاد کنید. بهتر است آنها را به بازی های دیگر تشویق کنید. برای اینکار لازم است که خودتان چند ساعت از تکنولوژی بیرون بیایید و ساعاتی را صرفا برای بازی و تفریح با بچه ها اختصاص دهید.

3- تلفن همراه اعتیادآور است

خیلی از ما تصور می کنیم که اعتیاد صرفا با مصرف مواد مخدر بروز می کند. اما عادت کردن به هر ابزار یا وسیله ای نیز می تواند باعث بروز اعتیاد به آن شود.

پتوجه داشته باشید که بچه ها اصول زندگی اجتماعی را از همان سنین پایین یاد می گیرند. به همین دلیل مهم است که آنها را به داشتن روابط اجتماعی به دور از مکالمات در وایبر و نرم افزارهای دیگر تشویق کنید.

توجه داشته باشید که اگر بچه ها به استفاده زیاد از تلفن همراه عادت کنند، به سختی می توانید آنها را به زندگی عادی روزمره برگردانید.

به خاطر اینکه بچه ها خیلی زود به تماس با دوستانشان در دنیای مجازی، بازی با تلفن همراه،نگاه کردن به فیلم یا انیمیشن در گوشی ها و جستجو کردن و گشتن در اینترنت عادت می کنند و تمام این موارد به سلامتی جسمی و روحی آنها آسیب می زند.

علاوه بر این باید بدانید که استفاده از تلفن همراه در خواب بچه ها نیز اختلال ایجاد می کند.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

wpChatIcon
wpChatIcon