تهران
021-91009290
تهران
021-91009290

بهترین تمرین های کششی برای کودکان و دلایل اهمیت آن چیست؟

بهترین تمرین های کششی برای کودکان و دلایل اهمیت آن چیست؟
تمرین های کششی برای کودکان باید به عنوان بخشی از فعالیت‌های روزانه آن‌ها در نظر گرفته شود. شاید انجام بهترین حرکات کششی برای کودکان یک امر طبیعی باشد، اما به عنوان والدین باید حواسمان به سطح و نوع حرکات کششی کودکان باشد. مخصوصا در طول جهش رشدی کودکان و نوجوانان، ماهیچه‌های آنها دچار فشردگی می‌شود و نیاز به این تمرین‌های کششی برای کودکان وجود دارد.

دلایل اهمیت تمرین های کششی برای کودکان

  • کشش‌ها می‌تواند از آسیب‌‌دیدگی و سخت‌شدن ماهیچه‌ها جلوگیری کند
  • انجام این کشش‌ها بعد از تمرین‌های ورزشی، نیروی از دست رفته بدن را به آنها بر می‌گرداند
  • کشش‌ها باعث انعطاف‌پذیری بدن بچه‌ها در طول زمان خواهد شد و آنها همان طور که بزرگتر می‌شوند قادر به حرکت مفاصل و ماهیچه‌هایشان در محدوده‌ زیادی خواهند بود
  • بدن‌های انعطاف‌پذیر چابکتر هستند و قدرت عملکرد بهتری دارند
  • انجام این کشش‌ها فشار‌های عضلانی را کاهش می‌دهد
  • این کشش‌ها باعث سلامت مفاصل و محدوده حرکات آنها خواهد شد
  • کشش‌ها باعث افزایش جریان خون به سمت عضلات خواهد شد
  • کشش‌ها احساس خوبی در کودکان ایجاد می‌کنند

زمان انجام تمرین های کششی برای کودکان

کودکان می‌توانند این کشش‌ها را قبل و بعد از دویدن یا بازی فوتبال یا فعالیت‌های مشابهی مانند آن انجام دهند. آنها همچنین می‌توانند ورزش یوگا را انتخاب کنند. بهتر است کودکان سه بار در هفته تمرین‌های کششی داشته باشند. حرکات کششی برای گرم کردن قبل از ورزش یا سایر فعالیت‌های مربوط به تناسب اندام باید داینامیک باشد نه ایستاتیک. حرکات کششی داینامیک می‌تواند شامل تکرار چرخاندن دست‌ها، پا‌ها یا لگن باشد. بعد از ورزش و بازی فیزیکی، بچه‌ها باید به کمک حرکات کششی، بدن‌شان را سرد کنند. حالا دیگر وقت حرکات کششی استاتیک فرا رسیده است. این حرکات روی عضلات ساق پا و عضلات پشت ران، تمرکز می‌کند و آنها را تقویت می‌کند. به کودک نشان دهید که چطور می‌تواند بدون فشار شدید به ماهیچه‌ها حرکات کششی را در هر ناحیه به اندازه ۲۰ تا ۳۰ ثانیه انجام دهد. اگر کودک شما صدمه دیده یا مشکل فیزیکی دارد، قبل از اینکه شروع به انجام حرکات کششی کند، با یک پزشک یا متخصص کودکان مشورت کنید.

بهترین تمرین های کششی برای کودکان

مجموعه کشش‌های ساده: به کودکتان نشان دهید که چطور می‌توانند با یک سری حرکات کششی عضلات دست و پا و کمرشان را تقویت کنند. همچنین بچه‌ها می‌توانند حرکات کششی را همراه دوستان خود در خارج از منزل انجام دهند و لذت ببرند. پروژه‌های هنری: پروژه‌های هنری می‌توانند باعث تقویت عضلات دست و پا و کمر کودکان شوند. کودکان را تشویق به انجام پروژه‌های هنری بزرگ و خلاقانه کنید. به مرور متوجه خواهید شد که این مشارکت‌ها باعث کشش عضلات دست و پا و کمر کودکان شده است. نوار‌های رنگی: با استفاده از نوار‌های رنگی محل انجام کشش‌ها را روی سطح زمین مشخص کنید. نوار‌ها را به هر شکل و اندازه‌ای که مایل هستید روی زمین ترسیم کنید. این بازی دقیقا شبیه بازی توییستر است. همچنین می‌توانید از تکه‌های تشک‌های رنگی قدیمی مثل تشک‌های یوگا به جای نوار‌های رنگی استفاده کنید. بازی‌های رومیزی یا تخته‌ای: ABC Game نوع دیگری از بازی‌های پریدنی توییستر است. این بازی علاوه بر اینکه حروف الفبا را به کودکان آموزش می‌دهد فرصت خوبی برای انجام حرکات کششی است. کتاب‌های تصویری: برخی از کتاب‌های مخصوص آموزش فعالیت‌های ورزشی وجود دارد که در آن حرکات کششی در قالب تصاویر کارتونی به کودکان آموزش داده شده است. پارک‌های ماجراجویی: برای کودکان بزرگتر، پارک‌های ماجراجویی فرصت خوبی را برای انجام فعالیت‌های کوهنوردی، کشش و تقویت عضلات بزرگ فراهم می‌کند.
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *